My się na pewno nie zmienimy – Kabaret Skeczów Męczących

Już dziś, 4 czerwca telewizja Polsat wyemituje X jubileuszową Płocką Noc Kabaretową. Podczas imprezy w płockim amfiteatrze wystąpili Paranienormalni, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Łowcy. B, Kabaret Nowaki , Formacja Chatelet , Artur Andrus, Kabaret K2, Kabaret Weźrzesz, zespół The Jobers , Czołówka Piekła, Marian Opania i Wiktor Zborowski.

Kabareton transmitować miała Telewizja Polska, jednak na kilka dni przez imprezą zrezygnowała z emisji. Ostatecznie kabareton zobaczą widzowie Polsatu.

Zapytaliśmy członków Kabaretu o ich odczucia związane przygotowywaniem dużych kabaretonów telewizyjnych.

Płocka Noc Kabaretowa ostatecznie trafi na antenę telewizyjną i zobaczą ją widzowie telewizji Polsat, czy informacja o rezygnacji z transmisji w TVP wpłynęła na kształt kabaretonu?

Marcin Szczurkiewicz: Myślę, że wręcz przeciwnie, to kształt kabaretonu wpłynął na rezygnacje TVP z transmisji. My robiliśmy swoje, jak od wielu lat, śmiejąc się, komentując i wytykając politykom wszystkich opcji to i owo. Wychodzi na to, ze obecna ekipa rządząca po prostu nie ma ochoty o sobie słuchać. No trudno, jakoś sobie z tym poradziliśmy.

Kabareton zawsze miał dobra oglądalność a jednak TVP uznała imprezę za niedopracowaną pod kątem merytorycznym, jako Kabaret wiele razy prowadziliście wielkie telewizyjne kabaretony, jak od kulis wygląda przygotowywanie tak dużej imprezy właśnie pod kątem scenariusza?
To tygodnie wytężonej, kreatywnej pracy poparte organizacyjnym trudem wielu osób, związanym z wcielaniem w życie pomysłów prowadzących. Ostatnio byliśmy częścią koncertu największych przebojów roku w ramach Polsat SuperHit Festiwal i pracowaliśmy nad materiałem dobry miesiąc.
Czy Waszej grupie kabaretowej, często zdarza się zmieniać treść skeczów ze względu na jego emisję w TV? Czy zawirowania z transmisją wpłyną na Waszą obecność w innych audycjach realizowanych przez TVP?

Zawsze staramy się bronić swoich pomysłów i tekstów. Jeżeli dyskusja jest merytoryczna i konstruktywna, potrafimy ją podjąć, ale generalnie „gramy swoje”. I to jest coś co się nie zmieni. Jeżeli jedne media potrafią to zaakceptować a innym przychodzi to coraz trudniej to zapewne bardziej prawdopodobne jest, że częściej gościć będziemy w tych pierwszych. Jak widzisz, sytuacja na rynku medialnym jest dynamiczna, ciężko więc przewidzieć co będzie działo się w przyszłości – jedno nie zmieni się na pewno – My.
Czego mogą spodziewać się widzowie Polsatu po X jubileuszowej Płockiej Nocy Kabaretowej?
Tego czego zawsze. Czołówki polskiej sceny kabaretowej, mnóstwa premier i niesamowitej atmosfery, której gwarantem jest rewelacyjna płocka publiczność i pełny amfiteatr. Do tego napięta sytuacja polityczna w kraju dodawała niejako drugiego dna niektórym prezentacjom. Publiczność „czytała” to wszystko znakomicie, co na 100% przeniesie się na niezwykle energetyczne, telewizyjne show. Pamiętajcie, warto 4 czerwca o 20:05 włączyć Polsat! My osobiście, po raz pierwszy w życiu bisowaliśmy w środku skeczu – ciężko to teraz opisać, musicie to zobaczyć!

Rozmawiał: Paweł Wołos

Fot. Archiwum własne Kabaretu Skeczów Męczących.